Apie Ažušilę

Ažušilės kraštovaizdžio draustinis – ypatinga vieta, kurioje galima pasislėpti nuo miesto triukšmo, pabūti gamtos apsuptyje, patyrinėti save ir aplinką.

Kalvos, ežerai, miškai, senoviniai kaimai, legendomis ir pasakojimais apipintos vietos, kurias verta pamatyti!

Viena iš keliautojų mėgstamų vietų – Ilgio ežeras. Jo dugne, 8-12 metrų gylyje kunkuliuoja daugybė šaltinių. Vienas iš jų yra lengvai prieinamas, todėl keliautojai gali atsigaivinti švariu ir, kaip vietiniai tiki, gydomųjų savybių turinčiu vandeniu.

Keliaujant miško takeliais ir kaimo keliukais pasiekiami senoviniai Poviliškės ir Ažušilės kaimai. Įdomus objektas – Ažušilės kaimo kapinės. Manoma, kad pirmieji žmonės jose buvo laidojami nuo XIX amžiaus. Lietuviški kryžiai, koplyčios – savitas meno reiškinys Europoje. 2001 metais kryždirbystė ir kryžių simbolika įrašyta į UNESCO šedevrų sąrašą.

Pusiaukelėje žygio dalyviai gali atsipūsti sodyboje, išgerti Ažušilės žolelių arbatos, pagardintos bičių medumi, taip pat pasivaišinti pyragu.

Einant  vienintele Lietuvoje, 7,5 km ilgio riedučių trasa, atsiveria plati laukų ir pievų panorama. Gidas pakuždės į ausį vietas, kuriose, sezono metu galima rasti žemuogių, mėlynių ar įvairiausių vaistažolių.

Žaliojo ežero paplūdimiai – puiki vieta po žygio pailsėti, o šiltuoju metų laiku – nusimaudyti.

Nuo Vilkakalnio apžvalgos bokšto Girminių kaimo panorama – kaip ant delno. Kiekvienas metų laikas Ažušilėje – savaip gražus ir keliantis geras emocijas.